HAAPSALU/ EESTIROOTSLASTE KULTUURIOMAVALITSUS Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu “Lähemalt ja kaugemalt” Haapsalu piiskopilinnuses

Loading Events

Eestirootslased kavandavad sellel sajandil neljandat laulu- ja tantsupidu. Esimene laulupidu (sångfest) toimus aastal 1933 ning sellele järge tuli oodata 80 aastat, kui aastal 2013 Sofia Joonsi algatusel ja kunstilisel juhtimisel sai teoks tehtud järg esimesele sündmusele ning juba kolmandal peol aastal 2016 võisime kindlalt öelda, et traditsioon oli sündinud. Nende aastate jooksul on meeskond otsinud sündmusele parimat vormingut, õppinud sellest protsessist ja siinkohal sooviks ära mainida meeskonna, kes kolmel eelmisel korral olid korraldusmeeskonnas: Sofia Joons Gylling, Margareta Hammerman, Neeme Kari, Ülo Kalm ja Rannarootsi Muuseumi toimekas pere, Toivo Tomingas, Raul Targamaa, Peeter Paemurru, Sirje Kaasik, Tiiu Tulvik, Endrik Üksvärav, Sille Kapper Tiisler, Kristiina Siig, Juhan Bernadt, Hedvig Haarde, Liisa Koemets ja hiiu kandle mängijad, Eva-Tiina Põlluste ja kõik osalenud kooride, tantsurühmade ja muusikute juhid ja liikmed. Lisaks veel vabatahtlikke, kes on meid ikka ja jälle aidanud ning on taustajõuks kelleta peo korraldamine poleks võimalik. Tahame tänada ka kõiki koostööpartnereid, kes teinud meie heaks rohkem, kui teinekord oskame arvata ja teinekord ka aimame.

Viies laulu- ja tantsupidu toimub 6. juulil 2024 kl 12, millele eelneb jumalateenistus Toomkirikus kl 11.00 ja rongkäik.

Go to Top